راهنمای عیب یابی ADSL
اشکال
چک انجام شدن رانژه در مخابرات
۱-عدم برقراری رانژه در مخابرات
۶۷۸
عدم برقراری تماس
چک کابل شبکه و چک کلیه اتصالات تلفن از نظر ارتباط و عدم وجود نویز کابلهای برق روی سیم تلفن
۲- قطعی تماس کابل شبکه یا خط تلفن
با بخش فنی جهت چک مودم تماس حاصل نمائید
۳- اشکال کار مودم
نصب کارت شبکه
۱ - نصب نبودن کارت شبکه
۷۶۹
فعال سازی کارت شبکه
۲ - غیر فعال بودن کارت شبکه
اصلاح نام کاربر و رمز عبور
۱-ورود اشتباه نام کاربری یا رمز عبور
۶۹۱
تمدید اشتراک
۲-پایان یافتن مدت اشتراک
تمدید اشتراک - شارژ حجم
۳-پایان یافتن حجم تخصیصی
صبر کردن به مدت ۱۰ دقیقه ازآخرین تلاش برای برقراری تماس و برقراری تماس مجدد
۴-برقراری تماس قبل از ۱۰ دقیقه بعد از قطعی ناگهانی
نصب آنتی ویروس و تست سیستم.
دریافت برنامه DU Meterو نصب آن به منظور اندازه گیری سرعت تبادل اطلاعات
وجود ویروس در سیستم
 
کند شدن سرعت ارسال و دریافت
۱- ساختن یک کانکشن جدید
۲- در صورت اطمینان از برقراری تماس و عدم وجود ارسال و دریافت پس از قطع ارتباط یکبار سیستم و مودم را Restart کرده و دوباره اتصال را برقرار نمائید.(توجه کنید که مودم نباید Reset  شود. فقط خاموش و روشن شود.)
۳- رفع اشکال ویندوز یا اینترنت اکسپلورر
۱- استفاده از پراکسی سرور
۲- اشکال در ویندوز یا اینترنت اکسپلورر
باز نشدن صفحات پس از برقراری تماس
عدم ارسال و دریافت

خط تلفن بوق آزاد نداردمودم ADSL را از مدار خارج کنيد . خط تلفن را چک کنيد در صورتي که بوق آزاد شنيده نشد با 117 تماس بگيريد و خرابي تلفن را ثبت كنيد.  اگر خط تلفن بوق آزاد داشت، کابل تلفن را به پورت(ADSL Line ) وصل كنيد و از خروجي مودم پورت phone را به گوشي تلفن وصل کنيد اگر بوق آزاد نداشت با شماره پشتيباني تماس بگيريد.

چراغ لينک مودم چشمک زن است (چراغ status خاموش است)
اين مشکل به دليل برقرار نشدن ارتباط فيزيکي ايجاد مي‌شود، ابتدا بررسي كنيد خط تلفن بوق آزاد داشته باشد، تمام کابل‌ها، سوکت‌ها و قطعات فيزيکي را بررسيي كنيد. خط تلفن به صورت مستقيم بايد وارد پورت(ADSL LINE) مودم شود .
براي برطرف كردن مشکل، گوشي تلفن، دستگاه نمابر، Caller ID، دستگاهDialer را جدا كنيد و 
در صورتي که لينک باز هم ثابت نشد باپشتيباني تماس بگيريد.

علامت ضربدر قرمز رنگ بر رويconnection مشاهده مي شود
کابل Ethernet شما به صورت فيزيکي قطع شده است، کارت شبکه، کابل متصل به مودم و کارت شبکه، سوکت پشتpc و مودم را بررسي كنيد. (کابل اتصالي بينPC و مودم بايدSTRAIGHT باشد)

چراغ link مودم شما هنگامي که با تلفن صحبت مي‌کنيد، ثابت است ولي به محض قطع شدن تماس لينک شما چشمک زن مي‌شود (status خاموش مي شود)
ممكن است كه پريز تلفن شما مجهز به نويزگير باشد؛ بنابراين ابتدا از وجود برق‌گير (نويزگير) بر روي پريزها اطمينان حاصل كنيد و در صورت وجود آن را خارج كنيد. (اطمینان حاصل نمایید که دو شاخه ضد برق در مدار تلفن وجود ندارد.)

تمام LED هاي مودم شما جز POWER خاموش است

مودم ADSL را از مدار خارج کنيد . خط تلفن را چک کنيد در صورتي که بوق آزاد شنيده نشد با 117 تماس بگيريد و خرابي تلفن را ثبت كنيد.  اگر خط تلفن بوق آزاد داشت، کابل تلفن را به پورت(ADSL Line ) وصل كنيد و از خروجي مودم پورت phone را به گوشي تلفن وصل کنيد اگر بوق آزاد نداشت با شماره پشتيباني تماس بگيريد. اين مشکل به دليل برقرار نشدن ارتباط فيزيکي ايجاد مي‌شود، ابتدا بررسي كنيد خط تلفن بوق آزاد داشته باشد، تمام کابل‌ها، سوکت‌ها و قطعات فيزيکي را بررسيي كنيد. خط تلفن به صورت مستقيم بايد وارد پورت(ADSL LINE) مودم شود . براي برطرف كردن مشکل، گوشي تلفن، دستگاه نمابر، Caller ID، دستگاهDialer را جدا كنيد و از خروجي مودم (پورت phone) به گوشي تلفن وصل کنيد. در صورتي که لينک باز هم ثابت نشد به خروجي مودم يک گوشي وصل کنيد و از اين طريق پشتيباني تماس بگيريد. کابل Ethernet شما به صورت فيزيکي قطع شده است، کارت شبکه، کابل متصل به مودم و کارت شبکه، سوکت پشتpc و مودم را بررسي كنيد. (کابل اتصالي بينPC و مودم بايدSTRAIGHT باشد) ممكن است كه پريز تلفن شما مجهز به نويزگير باشد؛ بنابراين ابتدا از وجود برق‌گير (نويزگير) بر روي پريزها اطمينان حاصل كنيد و در صورت وجود آن را خارج كنيد. (اطمینان حاصل نمایید که دو شاخه ضد برق در مدار تلفن وجود ندارد.) تمام کابل‌هايي را که به مودمADSL متصل شده است از مودم خارج و آداپتور برق را قطع كنيد. 5 دقيقه مودم را خاموش نگه داريد. آداپتور مودم را دوباره وصل کنيد. در زمان نوسان برق، حتما" مودم را خاموش کنيد

چراغ مودم در هنگام مکالمه با تلفن چشمک زن می شود ؟
در این حالت حتما دقت داشته باشید به ازای هر گوشی تلفن یک میکروفیلتر و یا اسپلیتر سالم حد فاصل پریز و گوشی تلفن نصب باشد .

تمام چراغ های های مودم شما جز پاور خاموش است؟
تمام کابل‌هایی را که به مودم متصل شده است از مودم خارج و آداپتور برق را قطع کنید. ۵ دقیقه مودم را خاموش نگه دارید. آداپتور مودم را دوباره وصل کنید - نکته مهم :در زمان نوسان برق، حتما" مودم را خاموش کنید .

نمی توانم ADSL Connection
خود را پیدا کنم ؟
از طریق آدرس روبرو start/control panel /network connection ، می توانید ADSL connection را پیدا نمایید.
• اگر در Network Connection هیچ Connection وجود نداشت ، وشما مودم را با پورت USB ، نصب نموده بودید ، مجددا درایور USB ، را نصب نمایید.


تمام تنظیمات مودم صحیح است ولی اینترنت من قطع و وصل می شود؟
یکی از رایج ترین موارد و دلایل قطعی اینترنت (ADSL) وجود امواج الکترونیکی و الکترومغناطیسی میباشد ، این گونه مشکلات میتوانند به صورتهای ذیل باشند :
گوشی های تلفن بی سیم و دستگاه های ارتباطی یکی از وسایلی هستند که این گونه مشکلات را ایجاد می کنند. گوشی های تلفن بی سیم بدلیل کارکردن در رنج فرکانسی ۲/۴GHZ باعث ایجاد تداخل با دستگاه های ADSL یا دستگاه های شبکه بی سیم می شوند .


سرعتADSL من کم است ؟
بطور کلی سرعت در سرویس های ADSL بدلیل پخش بین چند مشترک قطعی نیست. مثلا اگر شما یک سرویس ۱۲۸ گرفته باشید نمی‌توان و نباید انتظار داشته باشید همیشه همین سرعت را داشته باشید بلکه سرعت شما تا ۱۲۸ است و ممکن است در مقاطعی از زمان از ۱۲۸ پایین تر نیز بیاید. 
همچنین دقت کنید که پایین آمدن سرعت شما ممکن است بدلیل استفاده سایر نرم افزارها یا ویروس های موجود بر روی سیستم شما نیز باشد. مثلا ممکن است در مقاطعی از زمان یک نرم افزار یا خود ویندوز بدون اینکه شما متوجه باشید از اینترنت اطلاعاتی جهت بروز رسانی خود دریافت کند و موجب پایین آمدن سرعت شما بشود. برای تشخیص این موضوع می‌توانید از نرم افزار NetLimiter استفاده کنید. همچنین باید مطمئن باشید بر کامپیوتر شما یک ویروس کش مناسب نیز نصب شده باشد.